• Waga samochodowa najazdowa

  Wagi najazdowe posadowione są na prostych zbrojonych ławach fundamentowych i nie wymagają pozwolenia na budowę.

 • Waga samochodowa zagłębiona

  Wagi zagłębione to pomost ważący w poziomie drogi - łatwość wjazdu i zjazdu z wagi, nie są wymagane proste odcinki dojazdowe. 

 • Waga kolejowa

  Wagi kolejowe oferujemy w kilku wariantach - 1, 2 i 3 pomostowe. Dostosowujemy układ i długość pomostów do wymagań użytkowania wagi.

 • Program wagowy

  Autorski program wagowy zarządza wagami oraz danymi klientów, towarów, pojazdów i kwitów wagowych. Rozwijany jest od ponad 15 lat.

Siedziba firmy Pomorskie Wagi

Firma Pomorskie Wagi działa na rynku wagarskim od ponad 1976 roku (wagi mechaniczne). Samodzielnie produkujemy wagi samochodowe, wagi kolejowe oraz magazynowe, to produkty tworzone od podstaw w naszej firmie.

Dzięki długoletniemu doświadczeniu opracowaliśmy konstrukcję wag sprawdzającą się w zróżnicowanych warunkach. Nasze wagi z powodzeniem pracują w kopalniach kruszyw, żwirowniach, wytwórniach betonu, zakładach przemysłowych, wysypiskach odpadów, zakładach recyklingu, biogazaowniach, gospodarstwach rolnych, centrach dystrybucyjno–logistycznych, zakładach przemysłu spożywczego oraz wielu innych.

Nasze doświadczenie pozwala nam produkować różnego typu wagi – optymalne dla każdych warunków eksploatacyjnych i terenowych. Procedury jakościowe oraz stosowane podzespoły (Sartorius Hamburg, Niemcy) zapewniają najwyższą jakość naszych urządzeń.

Produkujemy również wagi kolejowo-samochodowe, wagi zbiornikowe, wagi dozujące oraz systemy ważeń dostosowane do indywidualnych potrzeb.

Na potrzeby zakładów taboru szynowego produkujemy urządzenia diagnostyczne do pomiaru nacisku kół w wagonach nowych oraz po naprawie.

Urządzenia nasze posiadają Zatwierdzenia Typu WE wystawione przez Physikalisch-Technische Bundesanstalt w Brunschweigu w Niemczech i Nederlands Meetinstituut Certin B.V. w Dordrecht w Holandii.

Jednym z najistotniejszych podzespołów wag  są przetworniki tensometryczne, na których posadowione są pomosty wagowe. Nasza firma stosuje najwyższej klasy przetworniki Sartorius. Wagi wykonane na tego typu podzespołach pracują niezawodnie od ponad 20 lat.

 

Nasza oferta obejmuje również:

Jesteśmy przedstawicielem firmy Sartorius w zakresie sprzedaży przetworników tensometrycznych.

Wagi samochodowe, wagi kolejowe oraz pozostałe wagi naszej produkcji to pewność prawidłowego pomiaru, trwałość konstrukcji, długoletnia gwarancja oraz pełna obsługa serwisowa.

 
Andrzej Szczerbakowski
właściciel

Kontakt

telefon: + 91 579 07 80
       fax: + 
91 579 07 82

biuro czynne: Pon-Pi: 0800-1500

biuro@pomorskiewagi.com.pl

Aktualności

Waga jednostronna

Przy placach z ograniczoną ilością miejsca manewrowego najlepszym, rozwiązaniem są wagi zagłębione, równe z powierzchnią placu.

Jednakże nie zawsze istnieje możliwość posadowienia takiej wagi na danym placu. Wtedy jedynym, kompromisowym rozwiązaniem są wagi jednostronne – wagi wyniesione z jednostronnym najazdem umożliwiającym wjazd i zjazd z wagi.

 

System dwóch wag

Waga samochodowa w duecieDwie wagi posadowione równolegle do siebie, sprzężone w jeden system ewidencji ważeń to idealne rozwiązanie dla dużych zakładów produkcyjnych i centrów logistycznych, w których codziennością jest duża rotacja samochodów wjeżdżających i wyjeżdżających.

 

Wszystkie zamieszczone na stronie materiały są chronione prawami autorskimi.
Projekt i wykonanie: Certus Wojciech Maleika

 

Początek strony