Opis wagi

Przykładowa waga najazdowaWagi najazdowe posadowione  są na prostych zbrojonych ławach fundamentowych wylewanych na mokro na placu budowy. Istnieje możliwość posadowienia wagi bezpośrednio na placu betonowym posiadającym odpowiednie parametry wytrzymałościowe – wagi przenośne. Wagi tego typu jako urządzenia nie związane na stałe z gruntem nie wymagają pozwolenia na budowę. 

Pomost wagi może być wykonywany jako całkowicie stalowy (pokryty blachą łezkową) lub stalowo-betonowy (rama stalowa wypełniona zbrojonym betonem mostowym na kruszywie granitowym lub bazaltowym). Wybór rodzaju pomostu uzależniony jest od warunków pracy urządzenia (przeznaczenie, stopień obciążenia, środowisko pracy itp.).

Wysokość pomostu ważącego w zależności od typu nie przekracza 38 cm. Przy wyborze miejsca posadowienia wagi najazdowej należy uwzględnić długość najazdów na wagę ( 2 x ok. 4 m) oraz fakt, że ważone pojazdy nie mogą wjeżdżać na wagę z ostrego łuku.

Wagi najazdowe nie wymagają odwodnienia, są proste w eksploatacji i doskonale (szczególnie z pomostem stalowym) nadają się na tereny słabonośne i z wysokim poziomem wód gruntowych.

Opis wagi

Przykładowa waga zagłębiona

Wagi samochodowe zagłębione - pomost ważący w poziomie drogi – montowane są w płytkim fundamencie (0,85 m) wylewanym na mokro w miejscu posadowienia. Pomosty ważące wykonane są jako ramy stalowe wypełnione zbrojonym betonem mostowym na kruszywie granitowym lub bazaltowym; z zamontowanym włazem, który umożliwia wykonywanie czynności serwisowych pod wagą bez konieczności zdejmowania pomostu.

W wagach zagłębionych nie stosuje się pomostów stalowych ze względu na to, że wilgoć wewnątrz dołu fundamentowego sprzyja korozji (jednak na życzenie klienta możemy wykonać tego typu pomosty).

Zaletą tego rozwiązania jest łatwość wjazdu i zjazdu z wagi - nie są wymagane proste odcinki dojazdowe. Waga nie blokuje dróg i placów manewrowych. Ruch kołowy może odbywać się po wadze we wszystkich kierunkach. Wagi zagłębione polecane są przede wszystkim w przypadkach, gdy dysponujemy małą ilością miejsca na posadowienie lub poziom zerowy wymagany jest przez układy drogowe (np. brama wjazdowa, przecinanie się pasów manewrowych itp.)

Opis wagi

Przykładowa waga przenośna

Od 2006 roku produkujemy wagi najazdowe przenośne przystosowane do szybkiego montażu.

Wagi mogą być ustawione w miejscach które posiadają odpowiednią nawierzchnie, lub utwardzony odcinek drogowy. Montaż wagi trwa 10 godzin przy zastosowaniu dźwigu o nośności max 12 t. Waga dostarczona jest jednym samochodem, jej ciężar całkowity nie przekracza 9 t.

Może być wykonana w wersji z przykrytym środkiem, pełnymi najazdami, najazdami stalowo-betonowymi.

Spełnimy wszystkie Wasze wymagania

Wszystkie zamieszczone na stronie materiały są chronione prawami autorskimi.
Projekt i wykonanie: Certus Wojciech Maleika

 

Początek strony