Opis wagi

Przykładowa waga najazdowaWagi najazdowe posadowione  są na prostych zbrojonych ławach fundamentowych wylewanych na mokro na placu budowy. Istnieje możliwość posadowienia wagi bezpośrednio na placu betonowym posiadającym odpowiednie parametry wytrzymałościowe – wagi przenośne. Wagi tego typu jako urządzenia nie związane na stałe z gruntem nie wymagają pozwolenia na budowę. 

Pomost wagi może być wykonywany jako całkowicie stalowy (pokryty blachą łezkową) lub stalowo-betonowy (rama stalowa wypełniona zbrojonym betonem mostowym na kruszywie granitowym lub bazaltowym). Wybór rodzaju pomostu uzależniony jest od warunków pracy urządzenia (przeznaczenie, stopień obciążenia, środowisko pracy itp.).

Wysokość pomostu ważącego w zależności od typu nie przekracza 38 cm. Przy wyborze miejsca posadowienia wagi najazdowej należy uwzględnić długość najazdów na wagę ( 2 x ok. 4 m) oraz fakt, że ważone pojazdy nie mogą wjeżdżać na wagę z ostrego łuku.

Wagi najazdowe nie wymagają odwodnienia, są proste w eksploatacji i doskonale (szczególnie z pomostem stalowym) nadają się na tereny słabonośne i z wysokim poziomem wód gruntowych.

Wszystkie zamieszczone na stronie materiały są chronione prawami autorskimi.
Projekt i wykonanie: Certus Wojciech Maleika

 

Początek strony